Ndërlidhjet

Kuvajti dërgon ambasador në Irak


Ambasadori kuvajtian në Irak, do të emërohet së shpejti.
Ky hap shihet si sukses diplomatik për qeverinë e Irakut, duke pasur parasysh se vendet arabe nuk kanë pasur ambasdorë në Bagdad, që nga vrasja e të dërguarit të Egjiptit në vitin 2005.

Së fundi, Jordania, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahareini kane vendosur dërgimin e ambasadorëve në Irak.
XS
SM
MD
LG