Ndërlidhjet

Londër: Rusia akuzoi diplomatin britanik për spiunim


Një zëdhënëse e Ministrisë së Jashtme britanike tha se autoritetet e Rusisë e kanë akuzuar diplomatin britanik, Christopher Bowers, për spiunim.

Zoti Bowers është drejtor i Agjencisë britanike për tregti dhe investime, që u jep ndihmë kompanive të Britanisë, që bëjnë biznese në tregjet ndërkombëtare. Nuk janë dhënë detaje të tjera.

Raportet e Britanisë dhe të Rusisë janë ftohur prej vrasjes së agjentit rus, që ishte shndërruar në kritik të Kremlinit, Alexander Litvinenko, në Londër, në nëntor të vitit 2006.
XS
SM
MD
LG