Ndërlidhjet

Kabul: Ambasada e Indisë vazhdoi dhënien e vizave


Ambasada e Indisë në Kabul sot e ka vazhduar dhënien e vizave, pas ndërprerjes prej një jave për shkak të sulmit me bombë në afërsi të saj, nga i cili u vranë 58 vetë.

Ambasadori i Indisë në Afganistan, Jayant Prasad, tha se hapja e shërbimit për viza është hapi i parë i kthimit të normalitetit në këtë Ambasadë.

Ndër të vrarit nga sulmi i para një jave, ishin edhe personat që po kërkonin vizë dhe katër shtetas të Indisë që punonin në Ambasadë.
XS
SM
MD
LG