Ndërlidhjet

Miss Venezuela kurorëzohet Miss Universi


Miss Venezuela u zgjodh Miss Universi në finalen e zhvilluar mbrëmë në Vietnam.

Dayana Mendoza, 22 vjeçe, 178 centimetra e gjatë, mori kurorën e artë pasi la pas 4 finalistet tjera nga: Kolumbia, Republika Dominikane, Meksika dhe Rusia.

Në listën e ngushtë të 15 gjysmë finalisteve për Miss Universi ishte edhe përfaqësuesja e Kosovës.


XS
SM
MD
LG