Ndërlidhjet

Berlin: Dënohen tre irakianë


Drejtësia gjermane ka dënuar tre irakianë se kishin organizuar një atentat kundër kryeministrit irakian Ijad Allaui.

Planvrasja e Allauit ishte paraparë të ndodhte në vitin 2004 gjatë vizitës së tij në Gjermani.

Të tre të dënuarit morën dënimin deri në 10 vjet burg secili për pjesëmarrje në organizata terroriste dhe komplot vrasje.
XS
SM
MD
LG