Ndërlidhjet

Bakuba: Nga sulmi vetëvrasës u vranë dhe u plagosën shumë njerëz


Zyrtarë irakianë njoftuan se dy sulmues vetëvrasës me bombë vranë së paku 27 vetë dhe plagosën afro 60 të tjerë në një qendër rekrutimi për armatën e Irakut.

Raportohet se shumica e të vrarëve ishin rekrutë.

Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se 20 rekrutë janë vrarë dhe 55 janë plagosur kur sulmuesit e aktivizuan materialin shpërthyes, që e kishin në brez, afër një baze në qytetin Bakuba.
XS
SM
MD
LG