Ndërlidhjet

Kabul: Civilë të vrarë në sulmet ajërore


Zyrtarët lokalë afganë thanë se nëntë civilë dhe disa kryengritës janë vrarë në sulmet ajërore, në Afganistanin jugperëndimor.

Forcat ndërkombëtare thanë se po hetojnë lidhur me akuzat për vrasje të civilëve në provincën Farah.

Ndërkohë, koalicioni i forcave ndërkombëtare po vazhdon hetimet rreth sulmit ajëror nga fillimi i këtij muaji, ku humbën jetën dhjetëra civilë.

XS
SM
MD
LG