Ndërlidhjet

Obama viziton Irakun?


Kandidati republikan për president në Shtetet e Bashkuara, Xhon Mekejn, ka deklaruar se rivali i tij nga rradhët e demokratëve, Barak Obama, gjatë këtij uikendi me gjasë do të vizitoj Irakun.

Shtabi i Obamës ka tentuar që për shkaqe sigurie të mbajë në fshehtësi vizitën e ardhshme në Lindjen e Mesme. Ata kanë thënë se Barak Obama ditëve të ardhshme do të qëndroj në Jordani, Izrael, Britani të Madhe, Francë dhe Gjermani.

Xhon Mekejn ka kërkuar nga rivali i tij që të vizitoj Irakun.
XS
SM
MD
LG