Ndërlidhjet

Bërns u bashkohet bisedimeve me Iranin


Nënsekretari amerikan i shtetit, Uiliam Bërns, u është bashkuar shefit të politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian Havier Solana dhe emisarëve nga Kina, Rusia, Franca, Britania dhe Gjermania në bisedimet e sotme me negociatorin e Iranit Saeed Xhalili për çështjet bërthamore.

Uiliam Bërns nuk do të ketë bisedime të ndara me Xhalilin dhe gjatë takimit "vetëm do të dëgjoj".

Analistët thonë se pjesmarrja e Bërnsit në këtë bisedime sinjalizon kthesën në qëndrimin e presidentit Bush ndaj Iranit.
XS
SM
MD
LG