Ndërlidhjet

Ingusheti: Sulme kundër policëve rusë


Pesë ushtarë rusë janë plagosur gjatë sulmit kundër një kolone të ushtrisë ruse në Republikën e Ingushetisë, pjesë e Federatës Ruse.

Edhe në fillim të këtij muaji, persona të armatosur në këtë rajon, kanë sulmuar stacionet policore ruse në disa fshatra.
Tre oficerë policie humbën jetën gjatë atyre sulmeve dhe tre të tjerë u rrëmbyen.

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG