Ndërlidhjet

Sidnej: Ati i Shenjtë kërkon ndjesë


Papa Benedikti i XVI-të shprehu keqardhjen e tij për vuajtjet dhe dhimbjet e viktimave të keqtrajtimeve seksuale nga njerëzit e kishës.

Ndjesa e Atit të Shenjtë u bë gjatë meshës së ndjekur nga priftërinjtë dhe seminaristët katolikë në Australi.

Papa tha se pranon "turpin që kemi ndier të gjithë si pasojë e keqtrajtimeve të minorenëve nga njerëzit e kishës".
XS
SM
MD
LG