Ndërlidhjet

Al Maliki çmon qëndrimet e Obamës


Kryeministri irakian Nuri al Maliki tha se mirëpret planet e kandidatit presidencial amerikan Barck Obama për tërheqjen e trupave nga Iraku brenda 16 muajsh nga zgjedhja e tij.Komentet e al Malikit u bënë në revistën gjermane "Der Spiegel".

Obama sot po viziton Afganistanin dhe pritet të qëndrojë dhe në Irak, si pjesë e turneut të tij në Evropë dhe në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG