Ndërlidhjet

Rice: Irani të japë përgjigje serioze


Irani përballet me mundësinë e sanksioneve shtesë nëse nuk respekton afatet kohore lidhur me reduktimin e programeve bërthamore.

Deklarata e Sekretares amerikane të Shtetit ishte e para pas takimit të fundjavës ku në takimin e Iranit me përfaqësuesit e bashkësisë ndërkombëtare morri pjesë dhe i dërguari i Shteteve të Bashkuara.

Rice shtoi se Irani duhet të japë "një përgjigjje serioze". Rice po udhëton drejt Abu Dahabit dhe më pas do qëndrojë në disa vende aziatike.

XS
SM
MD
LG