Ndërlidhjet

Kinë: Dy të vrarë dhe 14 të plagosur


Dy persona janë vrarë dhe 14 të tjerë janë plagosur në dy shpërthime të ndara në autobusa në jugperëndim të Kinës.
Policia po heton shkaqet e shpërthimit, por ka deklaruar se ato janë të qëllimshme.

Incidentet kanë ardhur në kohën e rritjes së amsave të sigurisë në Kinë për shkak të fillimit të Lojërave Olimpike më 8 Gusht.
XS
SM
MD
LG