Ndërlidhjet

Beograd: Policia shpërndau protestuesit kundër arrestimit të Karaxhiqit


Policia speciale e Serbisë e ka shpërndarë një grup prej 100 nacionalistëve të linjës së forte, që ishin tubuar në qendër të Beogradit për të protestuar kundër arrestimit të liderit serb të Bosnjës, Radovan Karaxhiq.

Protestuesit, që shumica ishin pjesëtarë të organizatës ultra nacionaliste të krahut të djathtë, Obraz, brohoritnin "tradhëti" dhe emrin e Radovan Karaxhqit dhe dhe të Ratko Mlladiqit, i cili ende është në arrati.
XS
SM
MD
LG