Ndërlidhjet

Incidente të reja në RusiPersona të armatosur kanë sulmuar shtëpinë e politikanit kryesor në rajonin e Ingushetisë në Rusi. Ky ishte një nga tre sulmet, që lanë shumë persona të plagosur në rajonin e trazuar.

Në mesin e të plagosurve është dhe ndihmësi i myftiut të rajonit, udhëheqësit shpirtëror të banorëve të asaj zone.
XS
SM
MD
LG