Ndërlidhjet

Italia do t'i japë miliarda Libisë


Italia do t'i paguajë miliarda Libisë për të kompensuar tre dekadat e kolonizimit. Komentet u bënë nga djali i udhëheqësit libian Ghadafi.

Ai ka shtuar se kompensimi do të jepej në formën e projekteve të infrastrukturës dhe të bursave për studime.
Kryeministri italian Silvio Berlusconi, tha se mes dy vendeve do të nënshkruhet një "traktat miqësie".

XS
SM
MD
LG