Ndërlidhjet

Pekin: Hapet fshati Olimpik


Është hapur sot zyrtarisht fshati Olimpik, ku do të vendosen 16.000 atletë dhe zyrtarë, gjatë Lojërave Olimpike në Pekin.

Delegacioni i Kinës është i pari që do të vendoset në këtë fshat.

Në 42 blloqet e banesave të reja mund të vendosen 17.000 persona, gjatë ditëve të Lojërave, muajin e ardhshëm.

XS
SM
MD
LG