Ndërlidhjet

Irak: 35 të arrestuar në ofensivën ushtarake


Ministria e Brendshme e Irakut tha se forcat e sigurisë të mbështetura nga ato amerikane arrestuan 35 të dyshuar si kryengritës, gjatë ofensivës në krahinën Diajla.

Ministria tha se të arrestuarit dyshohen për terrorizëm, vrasje dhe krime tjera.

Mijëra trupa ushtarake janë dërguar në Diajla, në ofensivën e fundit ndaj militantëve, që filloi gjatë kësaj jave.

XS
SM
MD
LG