Ndërlidhjet

Viktima te reja në përleshjet në Pakistan


Ushtria e Pakistanit tha se pesë ushtarë dhe 25 militantë janë vrarë në përleshjen e sotme në një pikë kontrolli, në veri-perëndim të vendit.

Në mesin e të vrarëve besohet se është edhe një komandant i rëndësishëm i talebanëve.

Luftimet pasuan sulmin e militantëve në të cilin u vranë tre punonjës të shërbimit sekret të Pakistanit, ndërsa rreth 30 të tjerë janë marrë peng.

XS
SM
MD
LG