Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten 5 ushtarë të NATO-s


Pesë ushtarë të NATO-s humbën jetën nga shpërthimet në Afganistan.

Sulmet kundër tyre ishin të fundit në rradhën e sulmeve nga militantët, çfarë ka përkeqësuar së tepërmi gjendjen e sigurisë në vend.

Incidentet ndodhën në Kunar dhe Khost, por ende nuk është bërë publike kombësia e ushtarëve.

Viti 2008 ka qenë viti më i dhunshëm dhe me më shumë viktima në Afganistan, që nga 2001, kur u rrëzua regjimi i talibanëve.
XS
SM
MD
LG