Ndërlidhjet

Pakistan–Indi bashkëpunim në hetime


Pakistani ka ofruar të përfshihet në hetimet për sulmin ndaj ambasadës së Indisë në Kabul. Sulmi ndodhi muajin e kaluar dhe morri jetët e 50 njerëzve.

Së fundi, qeveria pakistaneze është kritikuar nga shumë drejtime lidhur me akuzat se agjentë të shërbimeve sekrete ishin të përfshirë në sulmin ndaj ambasadës së Indisë.
Lajmi u bë i ditur nga shefi i diplomacisë së Indisë.
XS
SM
MD
LG