Ndërlidhjet

Bush filloi turneun në Azi


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush arriti në Korenë Jugore, në fillim të turneut në Azi.

Në prag të vizitës, presidenti koreano – jugor Lee Myung Bak tha se raportet e ngushta me Uashingotnin janë "shtylla kryesore e diplomacisë" së këtij vendi.

Mijëra policë janë vendosur në Seul për të garantuar sigurinë gjatë vizitës.

Në turneun e tij shtatë ditor në Azi, Bush do të qëndrojë edhe në Tajlandë dhe në Kinë, ku do të marrë pjesë edhe në hapje të Lojërave Olimpike.


XS
SM
MD
LG