Ndërlidhjet

Sërish tensione në Osetinë Jugore


Autoritetet separatiste në Osetinë Jugore thanë sot se forcat e Gjeorgjisë hapën zjarrë në dy fshatëra, me qëllim të marrjes nën kontroll të një rruge të rëndësishme.

Agjencia e lajmeve Interfax në anën tjetër citoi paqëruajtësit rusë të kenë akuzuar Gjeorgjinë për dërgimin e aeroplanëve ushtarakë në Osetinë Jugore.

Ministria e Brendshme e Gjeorgjisë hodhi poshtë këto deklarime dhe akuzoi liderët e rajonit që kërkon shkëputje se "po përpiqen të krijojnë iluzionin e luftës".
XS
SM
MD
LG