Ndërlidhjet

OKB: Rusia thotë se nuk ka pajtueshmëri lidhur me Iranin


Rusia i ka kundërshtuar Shtetet e Bashkuara dhe Britaninë, duke thënë se nuk ka pajtueshmëri ndër 6 fuqitë botërore lidhur me sanksionet e reja të OKB-së kundër Iranit.

Ambasadori rus në OKB, Vitaly Churkin, u tha gazetarëve se "nuk ka pasur pajtueshmëri të qëndrueshme ose ndonjë lloj të punës së përbashkët për këtë çështje".
XS
SM
MD
LG