Ndërlidhjet

Kërcënime në prag të Lojërave Olimpike


Një video e re është postuar në internet e cila flet për mundësi të sulmeve terroriste gjatë Lojërave Olimpike, tha një grup amerikan i cili monitoron faqet e internetit që shfrytëzohen nga ekstremistët.

Video i atribuohej një grupi islamik kinez dhe ekspertët thanë se grupi në fjalë ka lidhje me Al Kaidën.

Në videon e postuar me 1 gusht shiheshin imazhe të logos Olimpike duke u djegur dhe një shpërthim në zonat e Pekinit ku do të mbahen Lojërat, që fillojnë nesër.

XS
SM
MD
LG