Ndërlidhjet

Sulme të Abkazisë ndaj trupave gjeorgjiane


Forcat e rajonit separatist të Abkazisë, nisën sulmet e reja ndaj trupave gjeorgjiane.

Agjencia e lajmeve Interfax, citoi separatistët të kenë thënë se sot në mëngjes filloi operacioni për të detyruar trupat gjeorgjiane që të largohen nga Kodori Xhorxhi.

Mediat tjera ruse raportuan për luftime intensive dhe bombardime në atë rajon.

XS
SM
MD
LG