Ndërlidhjet

Ukraina kufizon lëvizjet e anijeve ruse


Anijet ushtarake ruse të vendosura në Ukrainë do të ballafaqohen me kufizime të reja.

Presidenti i Ukrainës Viktor Yushchenko nënshkroi dekretin që parasheh njoftimin paraprak prej 72 orësh për cilëndo lëvizje të anijeve, aeroplanëve dhe personelit nga baza që ka Moska në Sevastopol.

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se ky vendim është "një hap i ri anti rus".


XS
SM
MD
LG