Ndërlidhjet

Kinë: Arrestohen protestuesit në ditët e LO


Policia e Kinës arrestoi dhe largoi menjëherë nga vendi tetë aktivistë të huaj dhe një gazetar britanik, në përpjekje për të mbuluar protestën e tyre.

Organizata joqeveritare që organizoi protestën kundër masave kineze në Tibet, tha se shtatë prej të arrestuarve janë amerikanë.

Gazetari ndërkaq, u arrestua derisa po përcillte këtë protestë, që u mbajt në ditët e Lojërave Olimpike.

XS
SM
MD
LG