Ndërlidhjet

Kanadaja anulon stërvitjet me Rusinë


Kanadaja anuloi stërvitjet e përbashkëta ushtarake me Rusinë për shkak të aksioneve ruse në Gjeorgji.

Ministri i Mbrojtjes Peter Mackay tha se "do të ishte e papërshtatshme që të zhvilloheshin stërvitjet e parapara në këtë kohë".

Stërvitja planifikohej për 20 gusht dhe në të do të merrnin pjesë trupat: amerikane, ruse dhe kanadeze.XS
SM
MD
LG