Ndërlidhjet

Kajro: Irani t'i japë garanci Perëndimit


Irani duhet t'i japë më shumë garanci Perëndimit rreth programeve bërthamore, ka deklaruar zyra e presidentit të Egjiptit. Teherani nuk duhet t'i japë "në pjatë argjendi" vendeve perëndimore arsyet për të filluar luftën.

Komentet rreth Iranit u bënë pas takimit të presidnetit të Egjiptit Hosni Mubarak dhe mbretit Abdullah të Arabisë Saudite.

Irani nuk ka pranuar të përmbushë kërkesat e bashkësisë ndërkombëtare për pezullimin e programeve bërthamore.
XS
SM
MD
LG