Ndërlidhjet

Suedia anulon takimet ushtarake me Rusinë


Suedia ka anuluar sot një varg vizitash dhe takimesh ushtarake me Rusinë pas luftës së Moskës me Gjeorgjinë.

Në agjendë ishin vizitat në portet e marinës dhe stërvitjet e përbashkëta, si dhe puna për një memorandum të përbashkët për operacionet e shpëtimit me nëndetëse.

Javën e kaluar, Shtetet e Bashkuara anuluan një stërvitje detare me Rusinë në shenjë proteste rreth konfliktit në Gjeorgji.
XS
SM
MD
LG