Ndërlidhjet

Bogdanoviç: Marrëveshja UNMIK-EULEX, e paqartë


Beogradi është kundër marrëveshjes UNMIK-EULEX, pasi ajo paraqet shkelje të rezolutës 1244 të Këshillit të Sigurimit, tha Goran Bogdanoviç, ministër për Kosovën në Qeverinë e Serbisë.

Informacionet për këtë marrëveshje janë "të paqarta dhe në këtë moment nuk dihet se çfarë është nënshkruar", tha Bogdanoviç para mediave në një fshat pranë Vushtrisë.

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG