Ndërlidhjet

G7 përkrah ekonominë gjeorgjiane


Shtatë vendet më të industrializuara thanë se janë të gatshme që të përkrahin ekonominë e Gjeorgjisë pas konfliktit që pati me Rusinë. Ministrat e financave të G7-tës bënë të ditur se "janë të përkushtuar që të promovojnë vazhdimin e ekonomisë së shëndoshë të Gjeorgjisë dhe se i besojnë sistemit financiar të saj".
XS
SM
MD
LG