Ndërlidhjet

Teheran: Bisedimet me IAEA ishin konstruktive


Irani tha se tre ditët e bisedimeve me zyrtarët e Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore (IAEA) ishin "konstruktive dhe pozitive".

I dërguari iranian në agjencinë, Ali-Asghar Soltanieh tha se takimet do të vazhdojnë.

Irani i hedh poshtë akuzat se po përpiqet të zhvillojë armë bërthamore.
XS
SM
MD
LG