Ndërlidhjet

Erdogan bën thirrje për stabilitet në Kaukaz


Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan ka bërë thirrje për përpjekje të reja që do t'i jepnin fund armiqësive mes kombeve rivale në Kaukaz.

Pas takimit me presidentin e Azerbejxhanit Ilham Aliyev, ai tha se ngjarjet e fundit në Gjeorgji kanë bërë të domosdoshëm krijimin e një platforme për stabilitet dhe bashkëpunim me Kaukzazin dhe krijimin mekanizmave për zgjidhjen e konflikteve.

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG