Ndërlidhjet

Kirkuk: Nga sulmi vetëvrasës – 5 të vrarë


Policia irakiane njoftoi se nga një sulm vetëvrasës me bombë janë vrarë së paku 5 vetë dhe janë plagosur disa të tjerë.

Sulmi ndodhi në qytetin verior, Kirkuk.

Sipas policisë, sulmuesi vetëvrasës e aktivizoi materialin shpërthyes në një treg të makinave në pjesën jugore të këtij qyteti.
XS
SM
MD
LG