Ndërlidhjet

Kiev: Miliband diskuton për Gjeorgjinë


Ministri i jashtëm britanik David Miliband po qëndron në Ukrainë, për të formuar një koalicion kundër sic tha "agresionit" rus në Gjeorgji.

Vizita vjen një ditë pasi që Rusia pranoi zyrtarisht pavarësinë e Osetisë Jugore dhe Abkhazisë.

Veprimi rus u dënua nga liderët perëndimorë, derisa ka shqetësime se Ukraina mund të jetë pika e ardhshme e nxehtë.
XS
SM
MD
LG