Ndërlidhjet

Ponosh: Negative- ftohja e raporteve NATO-Rusi


Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Serbe Zdravko Ponosh ka thënë se ftohja e raporteve mes Rusisë dhe NATO-së nuk është e mirë për Serbinë, sikur që nuk është as për vendet tjera të vogla.

"Ajo që kishim të drejtë kur paralajmëruam se shpallja e njëanshme e pavarësisë së Kosovës sjellë precedent ndërkombëtar, nuk duhet tani të na bëjë të lumtur", u ka thënë Ponosh gazetarëve në Beograd.

Ai ka thënë se nuk duhet lejuar që situata të eskalojë në rajonin e Ballkanit
XS
SM
MD
LG