Ndërlidhjet

Tbilisi: Do të ndërpriten marrëdhëniet diplomatike me Rusinë


Zëvendës ministri i jashtëm, Grigol Vashadze, tha sot se Tbilisi do t'i ndërprejë marrëdhëniet diplomatike me Moskën, për shkak të njohjes së pavarësisë së rajoneve në Osetia Jugore dhe Abkhazia.

Kjo deklaratë u bë një ditë pasi parlamenti i Gjeorgjisë e miratoi një rezolutë, me të cilën nga qeveria kërkohet që t'i ndërprejë marrëdhëniet diplomatike me Rusinë.
XS
SM
MD
LG