Ndërlidhjet

Afganistan: Vritet një ushtar rumun, 4 plagosen


Një ushtar rumun është vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur sot kur automjeti i tyre hasi në një minë në jug të Afganistanit.

Ministria e Mbrojtjes e Rumanisë tha se incidenti ndodhi kur konvoji me katër automjete rumune patrullonte rreth 20 km nga qyteti Qalat.

Rumania ka më shumë se 500 ushtarë në Afganistan, shumica e të cilëve janë në përbërje të ISAF-it.
XS
SM
MD
LG