Ndërlidhjet

Çizov: Moska dënon vendimin e BE-së


Ambasadori rus në Bashkimin Evropian, Vladimir Çizov, ka dënuar vendimin e BE-së, për shtyrjen e bisedimeve për marrëveshjen e re për partneritet me Rusinë, përderisa Moska nuk i tërheq trupat nga Gjeorgjia.

Zoti Çizov ka thënë se Rusisë nuk i duhet kjo marrëveshje më tepër se Bashkimit Evropian dhe se ky vendim i BE-së, nuk e përmirëson kredibilitetin e BE-së si partner për Rusinë.
XS
SM
MD
LG