Ndërlidhjet

Varshavë: Gjeorgjia dhe Ukraina në NATO dhe BE


Parlamenti i Polonisë sot i bëri thirrje NATO-s që ta përshpejtojë punën që Gjeorgjia dhe Ukraina t'i bashkangjiten aleancës ushtarake Perëndimore.

Rezoluta e miratuar njëzërit gjithashtu i bën thirrje Bashkimit Evropian të "ndjekë politikë të përkushtuar të zgjërimit në Lindje" dhe të dënojë aksionin ushtarak të Rusisë në Gjeorgji.
XS
SM
MD
LG