Ndërlidhjet

Ingusheti: Trupat ruse kanë vrarë 6 'banditë'


Trupat e Shërbimit Federal të Sigurisë së Rusisë (FSB) kanë vrarë gjashtë "banditë" të armatosur në paralagjet e kryeqytetit të Ingushetisë, Nazran.

Agjencitë ruse të lajmeve njoftuan se banditët ishin fshehur në një fermë të braktisur dhe kanë rezistuar kur kishin mbërrirë agjentët e FSB dhe u kishin bërë thirrje të dorëzohen.

Në shkëmbim zjarrin janë plagosur dy pjesëtarë të trupave të sigurisë.

Njoftohet se në vendin e ngjarjes është gjetur sasi e madhe armësh dhe municioni.

XS
SM
MD
LG