Ndërlidhjet

Partia Radikale e përjashtoi Tomisllav Nikoliqin


Lideri nacionalist serb, Tomisllav Nikoliq, tha se do ta formoj një parti të moderuar, pasi sot u largua nga Partia Radikale.

"Ne u larguam pasi nuk i takojmë më atij mesi", tha zoti Nikoliq dhe shtoi se "do ta marrim rrugën tonë politike, ndërsa Partia Radikale Serbe, të veten".

Udhëheqja e Partisë Radikale të Serbisë më vonë tha se zoti Nikoliq dhe disa mbështetës të tij janë përjashtuar nga kjo parti.
XS
SM
MD
LG