Ndërlidhjet

Uashington: U dëbua ambasadori i Venezuelës


Departamenti amerikan i shtetit tha se e ka dëbuar ambasadorin e Venezuelës në Uashington, si kundër përgjigjje ndaj përzënies së ambasadorit amerikan në Karakas.

Ky veprim u shpall pasi Departamenti i thesarit njoftoi se i ka bllokuar fondet e dy zyrtarëve të lartë dhe të një ish zyrtari të Venezuelës, meqë i akuzoi se i kanë ndihmuar trafikantët e drogës në Kolumbi.
XS
SM
MD
LG