Ndërlidhjet

Nju Delhi: Së paku 18 të vrarë nga një shpërthim


Autoritetet në Nju Delhi thonë se së paku 18 vetë janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur nga një varg i shpërthimeve të bombave në kryeqytetin e Indisë.

Së paku katër shpërthime ndodhën brenda 45 minutave në disa qendra tregtare të Nju Delhit, të cilat ishin përplotë me konsumatorë.

Policia dhe mediat thonë se grupi islamik militant, Mujahideen, e ka marrë përgjegjësinë për shpërthime. Ky grup, poashtu, tha se ka kryer edhe sulme të tjera më bomba në Indi gjatë këtij viti.
XS
SM
MD
LG