Ndërlidhjet

KE: Mision në Gjeorgji dhe Rusi


Një delegacion i Këshillit të Evropës është në Rusi e më pas do të vizitojë dhe Gjeorgjinë, në prag të debatit të KE-së për konfliktin në Kaukaz.
Delegacioni nëntë anëtarësh, që drejtohet nga belgu Luc Ven Den Brande do takohet me drejtues ushtarakë dhe politikë nga të dyja vendet.

Përfaqësuesit e KE-së do të vizitojnë dhe Çinvalin dhe fshatra të tjera të Osetisë së Jugut, që ka shpallur pavarësinë.

Sot në Tbilisi filloi punën misioni i Bashkimit Evropian, që do ketë në përbërje rreth 200 vëzhgues.

XS
SM
MD
LG