Ndërlidhjet

Rrëzohet një aeroplan vëzhgues amerikan


Raportohet se një aeroplan vëzhgues amerikan pa pilot është rrëzuar në një zonë fisnore të Pakistanit afër kufirit me Afganistanin, ku janë aktivë Al Kaeda dhe ekstremistët talebanë.

Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se po i heton raportet.

Incidenti ka ndodhur vetëm dy ditë pasi zyrtarët e Pakistanit thanë se trupat e tyre kanë hapur zjarr ndaj dy helikopterëve amerikanë, që kishin hyrë në hapësirën ajrore të Pakistanit.
XS
SM
MD
LG