Ndërlidhjet

BH: Dhunë ndaj homoseksualëve


Tetë persona janë plagosur pas hedhjes së një granate në manifestimin e parë të homoseksualëve që po mbahej në Sarajevë. Lajmi bëhet i ditur nga policia, e cila u përlesh me disa nga sulmuesit.

Në mesin e kundërshtarëve të manifestimit ishte dhe Bashkësia Islame e Bosnjës, sipas së cilës mbajtja e këtij manifestimi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit ishte dëshpëruese.

XS
SM
MD
LG